Permalinks instellen in WordPress

{ 14 december, 2011 }

Geschreven door:

permalinks wordpressHet instellen van de permalinks in WordPress is nodig om zoekmachinevriendelijke urls te krijgen. In onderstaande instructievideo leg ik het je haarfijn uit.

Database

WordPress maakt gebruik van een database. Dat betekent dat een url van een nieuwe pagina of post automatisch een url krijgt toebedeeld die op die database is gebaseerd, dus bijvoorbeeld renegreve.nl/?p=123. Dat ziet er niet alleen lelijk uit; een url die er zo uitziet renegreve.nl/seo/workshop-seo

  • Krijgt meer bezoekers omdat er uit de url al blijkt waar de pagina over gaat
  • Krijgt een hogere positie in de zoekmachines

Het vreemde is dat WordPress niet automatisch de permalinks al seo-vriendelijk maakt. Maar met een kleine aanpassing in de wp-admin kun je dat eenvoudig zelf doen.

Permalinks

Bekijk daarom hieronder mijn instructievideo over hoe je permalinks in WordPress moet instellen.


Lees direct andere artikelen hierover

Rubrieken: SEO -hoog in zoekmachines- ~ Trackback

1 Reactie op “Permalinks instellen in WordPress”

  1. 1
    wilco

    Hallo Rene,

    Ik heb verschillende websites, bij sommige werkt de permalink correct, bij andere niet.
    Als ik deze /blog/%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/ link gebruik is die bij de ene site goed om op de landingspagina (home) te komen, bv secretinspiration.nl, maar bij realsecretmoney kom ik dan op een landingspagina waar ik wel de tabjes zie voor home, maar geeft de pagina aan dat de pagina niet is gevonden.
    Het verschil in de permalink op de homepage is dat bij degene die wel werkt achter de site naam geen toevoeging is (ook niet mogelijk), en bij degene die niet werkt, is er een toevoeging home of een pagina code.
    deze is wel te editten, maar niet te verwijderen zodat er alleen bv realsecretmoney komt te staan.
    Ik hoop dat het het verhaal duidelijk is en jij mij kan helpen, zodat als er realsecretmoney ingetikt wordt in google je gelijk op de homepage komt.

    Bij voorbaad dank,

    Wilco

Reageer

Houd mij op de hoogte van nieuwe reacties.